Arkiv

Klassiska - Page 15

Sockerskrin, silver, J .J. Öhrmann I, Reval

Hans Canon, tillskriven,Flicka med fjäril

Bordspendyl, parisarbete i empire

Taburetter, gustavianska, av Johan Lindgren

Skåp, Louis XVI, Frankrike

Skåp, Louis XVI, Frankrike

Ljusstakar, 1 par, stockholmsarbeten i empire

Glasarmskrona, Böhmen

Glasarmskrona, Böhmen

Sigillstamp, 1800-talet första kvartal

Peter Adolf Persson, Franskt vårlandskap

Skrålåda, senbarock

Skrålåda, senbarock

tillskriven Daniel Chodowiecki, Teckningslektionen

Kolonn, 1800-tal

Kolonn, 1800-tal