Arkiv

Klassiska - Page 12

Spegel, stockholmsarbete i rokoko

semiantik indisk matta, möjligen Agra

Brickbord, empire

Brickbord, empire

Soppterrin, silver, Robert Sharp, London 1789

Bruno Liljefors, Svensk hare i vinterskrud

Springbrunn, 1900-talets början

Mahal, antik 1890-tal

Mahal, antik 1890-tal

Carl Johan Fahlcrantz, Bergigt skogslandskap

Biblioteksbord, empire, tillskriven Johan Öman

Byrå, sengustavianskt stockholmsarbete

Karaff med propp, Alexander I, Ryssland