Arkiv

Klassiska - Page 3

Servietter för Sophia Albertina

Tazza, Karl Johan

Tazza, Karl Johan

Strindberg om Inferno, brev daterat 1899

Sven Hedins pass

Sven Hedins pass

Kabinettsfotografi föreställande tsar Nikolaus II

Pokaler 2 st från Romanovska jubileumsservisen

Figurin, Ryssland 1900-tal

Figurin, Ryssland 1900-tal

Figurin, Ryssland 1800-tal, Gardner

Brevpress, Ryssland, 1800-talets första hälft

Uppläggningsfat ur Kremlin servisen, 1825-55

Pokal, 1700-tal, Kejserliga glasmanufakturen