21. GOLVLAMPA, 1920-tal, Swedish Grace, grönlackerat trä, skärm i veckat rosa tyg.
| Avslutad | 29 Apr 2025 |
| Auktionsnummer | 21 |
| Objektsnummer | 4197135 |
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, pelaren med smärre färgbortfall, skärmen med skador, skärmhållaren för liten för skärmen, sitter på plats med distansbit.
För frågor och konditionsrapport vänligen kontakta christofer.wikner@auktionsverket.se eller ulrika.ruding@auktionsverket.se.