JOHAN PETTER ERNANDER. Gräddkanna, silver, Uppsala, 1828, dekor av blad, invändig förgylld.
| Avslutad | 10 Jun 2025 13:33 CEST |
| Objektsnummer | 4289509 |
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Bruks- och åldersrelaterad slitage, missfärgningar.