JOHAN PETTER ERNANDER. Gräddkanna, silver, Uppsala, 1828, dekor av blad, invändig förgylld.
| Vollendet | 10 Jun 2025 13:33 CEST |
| Objektsnummer | 4289509 |
| Höchstes Gebot | 600 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Bruks- och åldersrelaterad slitage, missfärgningar.