FOLKDRÄKT, dam, 13 dlr, Dalarna, Leksand.
| Avslutad | 14 Feb 2025 13:05 CEST |
| Objektsnummer | 4050857 |
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, smärre skador, underkjol och mamelucker med smärre skador på spetsar, ett livstycke (randigt) med slitage vänster armhåla samt livstyckets nedre kant, dräktväska med hål (baksida), en blus (rygg 47 cm) med spår efter dräktsmycke, en blus (rygg 39 cm) med slitna manschetter, slitage/ hål (nacke/ axlar), lagning (rygg) samt enstaka hål.