FOLKDRÄKT, dam, 13 dlr, Dalarna, Leksand.
| Vollendet | 14 Feb 2025 13:05 CEST |
| Objektsnummer | 4050857 |
| Höchstes Gebot | 4 000 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, smärre skador, underkjol och mamelucker med smärre skador på spetsar, ett livstycke (randigt) med slitage vänster armhåla samt livstyckets nedre kant, dräktväska med hål (baksida), en blus (rygg 47 cm) med spår efter dräktsmycke, en blus (rygg 39 cm) med slitna manschetter, slitage/ hål (nacke/ axlar), lagning (rygg) samt enstaka hål.