AKSELI GALLEN-KALLELA. "Röda och vita rosor" (Roseninteriör), signerad samt daterad 16 V 1919, med dedikation À Mlle S. Mannerheim, olja på duk.
| Avslutad | 22 May 2022 16:29 CEST |
| Objektsnummer | 2151405 |
| Klubbat belopp | 45 000 EUR |
| Slutar om | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Helsinki |
Sedvanligt slitage.