Sisäänjättö Helsingin Fine Art huutokauppoihin

Stockholms Auktionsverk Helsinki järjestää vuosittain yhteensä neljä Fine Art huutokauppaa; keväällä Modern Art & Design ja kansainvälinen Keväthuutokauppa, sekä syksyllä Modern Art & Design ja kansainvälinen Talvihuutokauppa. Lisäksi järjestämme useita erilaisia teemahuutokauppoja pitkin vuotta ja jatkuvasti onlinehuutokauppoja.

Modern Art & Design huutokauppaan haemme suomalaista ja ulkomaalaista modernia taidetta, designia ja design-koruja. Kevät- ja Talvihuutokauppaan haemme klassista taidetta, valaisimia, keramiikkaa, hopeaa, koruja ja kelloja. Voit jättää esineestä arviointipyynnön tai voit myös lähettää sähköpostia suoraan asiantuntijoihimme!

Myyminen kauttamme kannattaa – tavoitamme yli 600 000 kiinnostunutta ostajaa 120 eri maasta.

Arviointi verkossa ->


Kysyttyjä esineitä

Asiakkaamme etsivät


Aiemmin päättyneet

BEDA STJERNSCHANTZ (1867-1910) Tyttö aidalla
BEDA STJERNSCHANTZ (1867-1910) Tyttö aidalla. 29 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIIKKARELIEFI, LAATIKKO. 2700 EUR
Tiffany
TIFFANY timanttirintakoru 1940-luku. 1900 EUR
HELENE SCHJERFBECK (1862-1946) Atsalea
HELENE SCHJERFBECK, Atsalea. 250 000 EUR
Rolex
ROLEX Oyster Perpetual Date, GMT Master II, 18K kultaa. 25 000 EUR
ALBERT EDELFELT (1854-1905) Ikkunan äärellä
ALBERT EDELFELT, Ikkunan äärellä. 126 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM
BJÖRN WECKSTRÖM. rintakoru, Aurinkolaiva, 14K kultaa, viljelty helmi. 300 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, "Helmilintu", Arabia, noin 1960. 98 000 EUR
AKSELI GALLEN-KALLELA (1865-1931)
AKSELI GALLEN-KALLELA,"Vedenneitoja rantavedessä". 95 000 EUR
OIVA TOIKKA, LASIVEISTOS, "Paluuta ei ole". 6800 EUR
Albert Edelfelt Ristiäissaatto
Albert Edelfelt Ristiäissaatto. 520 000 EUR
OIVA TOIKKA, Pampulamaljakko. 8400 EUR

Ota yhteyttä asiantuntijoihimme


Dan von Koskull

Design ja taidekäsityö

+358 (0)40-527 0119dan.vonkoskull@auktionsverket.com


Nina Oker-Blom

Korut ja kellot

+358-407347838nina.oker-blom@auktionsverket.com


Victoria Svederberg

Asiantuntija

Asiantuntija

+46 (0)8 453 67 56victoria.svederberg@auktionsverket.com

Tukholma - Nybrogatan 32


Ulrika Ruding

Asiantuntija

Asiantuntija

+46 (0)8-453 67 57ulrika.ruding@auktionsverket.com

Tukholma - Nybrogatan 32


Erik Bilén

Site Manager

Site Manager

+46 (31) 20 61 10erik.bilen@auktionsverket.com


Astrid-Louise Lidforsen

Asiantuntija - Site Manager

Asiantuntija - Site Manager

+46 (0)704 38 46 15astrid-louise.lidforsen@auktionsverket.com

Malmö


Katharina Fahlstedt

Asiantuntija

Asiantuntija

+46 (0)8-453 67 49katharina.fahlstedt@auktionsverket.com

Tukholma - Magasin 5


Ulrica Tillander

Asiantuntija

Asiantuntija

+46 (0)8-453 67 29ulrica.tillander@auktionsverket.com

Tukholma - Nybrogatan 32


Markus Anderzon

Asiantuntija

Asiantuntija

+46 (0)8-453 67 48markus.anderzon@auktionsverket.com

Tukholma - Nybrogatan 32


Anna Wehtje

Asiantuntija

Asiantuntija

+46 (0)8-453 67 85anna.wehtje@auktionsverket.com

Tukholma - Nybrogatan 32