Arkiv

Orientaliskt - Sida 541

Vinbägare i underglasyrblått

Vinbägare i underglasyrblått

Bojan Kina

Bojan Kina

Buhdai

Buhdai

Buddhahuvud miniatyrvas skulptur Kina

Akvarell Kina 1900-tal

Akvarell Kina 1900-tal

Tallrik i porslin Kangxi

Tallrik i porslin Kangxi

Rökelsekar Japan

Rökelsekar Japan

Hänge skuren grön sten

Hänge skuren grön sten

Figurin i brons Shiva Indien

Figurin i brons Shiva Indien

Vas Kina emaljfärger

Vas Kina emaljfärger

Fat skål Kina

Fat skål Kina

Bältesspännen bokmärke Kina

Bältesspännen bokmärke Kina

Vårt Nyhetsbrev