Arkiv

Orientaliskt - Sida 1621

Akvarell / gouache Kina 18/1900-tal

Tavla kinesiskt broderi

Tavla kinesiskt broderi

U Kunisada och oidentierad konstnär, träsnitt 2 st

Fat Kina

Fat Kina

Penselvaser 1900-tal

Penselvaser 1900-tal

Vas brons Kina

Vas brons Kina

Tekannor Kina 1900-tal

Tekannor Kina 1900-tal

Gouache Kina

Gouache Kina

Vaser Kina 1900-tal

Vaser Kina 1900-tal

Rökelsekar 1900-tal

Rökelsekar 1900-tal

Bojaner Kina

Bojaner Kina

Pilgrimsflaska Kina

Pilgrimsflaska Kina

Vårt Nyhetsbrev