Arkiv

Konst - Sida 4733

Carl Printzensköld, oljemålning

Siri Derkert krita

Siri Derkert krita

Berndt Wennström blandteknik

Berndt Wennström blandteknik

Jørn Broholm, Komposition

Jørn Broholm, Komposition

Tom Krestensen oljemålning

Tom Krestensen oljemålning

Gunilla Mann färglitografi

Gunilla Mann färglitografi

Otto Poertzel byst

Otto Poertzel byst

Wilhelm Smith oljemålning

Wilhelm Smith oljemålning

Roberto Matta, färgetsning, utförd 1965

Gustaf Fredriksson gouache

Gustaf Fredriksson gouache

Hjalmar Grahn oljemålning

Hjalmar Grahn oljemålning

Henri pfeiffer

Henri pfeiffer

Vårt Nyhetsbrev