Arkiv

Glas - Sida 851

Vinglas 1800-tal

Vinglas 1800-tal

Sven Palmqvist vas

Sven Palmqvist vas

Bertil Vallien skål samt vas Kosta Boda

Skålar 2 st. glas Kosta omkring 1900

Timp Sarpaneva Festivo ljusstakar

Pokal 1700-talets slut / 1800-talets början

Vaser glas

Vaser glas

Glasskål

Glasskål

Vaser i glas

Vaser i glas

Brännvinsflaskor glas Cedersbergs glasbruk

Skålar Lars Hellsten

Skålar Lars Hellsten

Vas i glas

Vas i glas

Vårt Nyhetsbrev