Arkiv

Glas - Sida 501

Design Lars Hellsten skål i graalteknik

Reijmyre Senses champagneglas

Reijmyre Senses champagneglas

Vas Hald

Vas Hald

Björn Rönnquist unik glasskulptur

Tapio Wirkkala vas

Tapio Wirkkala vas

Vas Tinbäck

Vas Tinbäck

Skulptur Bertil Vallien

Skulptur Bertil Vallien

Bengt Orup Grapa 1950-tal

Bengt Orup Grapa 1950-tal

Hovmantorp glasservis

Hovmantorp glasservis

Rumssmycken Mona Morales

Rumssmycken Mona Morales

Anne Nilsson

Anne Nilsson "Clown" vinglas

Pokaler 1800-talets andra hälft

Vårt Nyhetsbrev