Arkiv

Glas - Sida 333

Vicke Lindstrand servisglas

Vicke Lindstrand servisglas

Olle Alberius vas Orrefors

Olle Alberius vas Orrefors

Vinglas Nachtmann

Vinglas Nachtmann

Emile Gallé vas

Emile Gallé vas

Champagnestrutar omkring 1800-talet

Sven Palmqvist

Sven Palmqvist

Karaff 18/1900-tal

Karaff 18/1900-tal

Matz Borgström, fat, Orrefors 1990

Fat Göran Wärff

Fat Göran Wärff

Karaffer 3 st

Karaffer 3 st

Vas i fyra delar Alvar Aalto för Iittala

Glasservis

Glasservis

Vårt Nyhetsbrev