Arkiv

Glas - Page 16

Gunnar Cyren snapsglas

Gunnar Cyren snapsglas

Emile Gallé, vas, Frankrike

Emile Gallé, vas, Frankrike

Glasservis Strömbergshyttan

Glasservis Strömbergshyttan

Vas Hald Fiskgraal  Modern keramik och konstglas

Glasservis 1900-tal

Glasservis 1900-tal

Edward Hald

Edward Hald "Fyrverkeriskålen" Tema Bröllop

Glasservis Odelberg junior

Glasservis Odelberg junior

Vas Karl Lindeberg

Vas Karl Lindeberg

Sven Palmqvist ravennaskål

Sven Palmqvist ravennaskål

Vas Karl Lindeberg

Vas Karl Lindeberg

Graalvas av Hald

Graalvas av Hald

Glas 1700-talets första hälft

Glas 1700-talets första hälft