Arkiv

Belysning - Sida 767

Taklampa

Taklampa "droppen" Uno och Östen Kristiansson

Josef Frank ljusstakar

Josef Frank ljusstakar

Bordsfotogenlampa Gusum

Bordsfotogenlampa Gusum

Ljuskrona

Ljuskrona

Takkrona med prismor

Takkrona med prismor

Ljuskrona nyrokoko

Ljuskrona nyrokoko

Ljusstkar i tenn 1800-tal

Ljusstkar i tenn 1800-tal

Ljuskrona 1900-tal

Ljuskrona 1900-tal

Takarmartur 1900-talets första hälft

Petromax Taklampa

Petromax Taklampa

Ljusstake barock

Ljusstake barock

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil

Vårt Nyhetsbrev