Arkiv

Belysning - Sida 758

Bouillettelampa 1800-tal

Bouillettelampa 1800-tal

Golvlampa

Golvlampa

Golvlampa

Golvlampa

Angelo Mangiarotti delar till taklampa

Fotogenlampor 1800-talets slut

Appliquer för 2 ljus

Appliquer för 2 ljus

Takbelysning dubbelsaturnus

Takbelysning dubbelsaturnus

Bordslampor med kvinnofigurer

Bordslampor med kvinnofigurer

Ljusstakar empirestil

Ljusstakar empirestil

Golvlampa i koppar jugend

Golvlampa i koppar jugend

Golvlampa Svenskt Tenn

Golvlampa Svenskt Tenn

Lampfot Gusum

Lampfot Gusum

Vårt Nyhetsbrev