Arkiv

Belysning - Sida 565

Ljuskrona i rokokostil

Ljuskrona i rokokostil

Appliquer sengustaviansk stil

Appliquer sengustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil

Lykta 1800-talets första hälft

Ljusstake i smide Bertil Vallien

Ljuskrona Karl Johan stil

Ljuskrona Karl Johan stil

Takkrona Jonas Rooth

Takkrona Jonas Rooth

Bordslampa empirestil

Bordslampa empirestil

Ljuskrona 6 ljus nyrokoko 1800-tal

Ljuskrona nyrokoko 1800-tal

Ljuskrona nyrokoko 1800-tal

Ljuskrona i rokokostil

Ljuskrona i rokokostil

Golvlampa Josef Frank

Golvlampa Josef Frank

Vårt Nyhetsbrev