Arkiv

Belysning - Sida 559

Bordslystrar 1800-tal

Bordslystrar 1800-tal

Bordslampa Svenskt Tenn

Bordslampa Svenskt Tenn

Ljuskrona 1900-talets första hälft

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokstil

Ljuskrona rokokstil

Ljuskrona i gustaviansk stil med sex ljusarmar

Stormlyktor 1800-tal Ryssland

Stormlyktor 1800-tal Ryssland

Venetiansk ljuskrona

Venetiansk ljuskrona

Vägglampa

Vägglampa

PH-lampa, design Poul Henningsen Danmark

Ljuskrona

Ljuskrona

Golvlampa Josef Frank

Golvlampa Josef Frank

Vårt Nyhetsbrev