Arkiv

Belysning - Sida 2938

Taklampa 1930-tal

Taklampa 1930-tal

Kandelaber och ljusstake

Kandelaber och ljusstake

Bordslampa  Ewå Värnamo

Bordslampa Ewå Värnamo

Takfotogenlampa jugend

Takfotogenlampa jugend

Bordslampa Italiana Luce

Bordslampa Italiana Luce

Bordslampa i glas Orrefors

Bordslampa i glas Orrefors

Ampel empirestil

Ampel empirestil

Bordslampor

Bordslampor

Taklampa

Taklampa

Verona taklampa

Verona taklampa

Fotogenlampa i nyrenässans

Fotogenlampa i nyrenässans

Ljuskrona 1900-talets första hälft

Vårt Nyhetsbrev