Trågsoffa, gustaviansk

Trågsoffa, gustaviansk
Trågsoffa, gustaviansk
Trågsoffa, gustaviansk
Trågsoffa, gustaviansk
Trågsoffa, gustaviansk
Trågsoffa, gustaviansk
Trågsoffa, gustaviansk
Trågsoffa, gustaviansk
Trågsoffa, gustaviansk
Trågsoffa, gustaviansk

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

TRÅGSOFFA FÖR HÖGRESTÅNDSMILJÖ, gustaviansk, träskuren dekor, sargen med dekor av blomsterslingor och pärlstav, ovala hörnfält, benen à la chinoise med vridna kanneleringar, avsmalnande akantushölster mot pikerad botten, framtagen originalfärg i rosa, baksidan med etiketter Fraktgods fr. Wexiö respektive Kalmar, längd 207 cm, smärre slitage och lagningar, retuscher

23

2018-12-05