Arkiv

The Evening Sale - Page 12

Spegellampetter, sengustavianska

Kashan, semiantik ca 1920-tal, signerad

Jord- & himmelsglob av Akrell & Hofgren

Kerman, antik ca 1900

Kerman, antik ca 1900

Kandelabrar, sannolikt S:t Petersburg, Alexander I

Ljusstakar, Louis XVIII

Ljusstakar, Louis XVIII

Kandelabrar, parisarbeten i empire

Golvur, Fredrik I:s tid, Jean Fredman

Salongsbord, Oskar I:s tid

Salongsbord, Oskar I:s tid

Sekretär, sengustaviansk, tillskriven Iwersson

Matbord, sengustavianskt

Matbord, sengustavianskt