Arkiv

Klassiska - Page 5

Konsolbord, sengustavianska stockholmsarbeten

Parkfontän, 1800-talets tredje kvartal

Byrå, gustaviansk, av Mathias Engström

Diamant oinfattad

Diamant oinfattad

Vävd tapet, Flandern 1600-tal

Vävd tapet, Flandern 1600-tal

Bakshayesh, antik ca 1880-1900

Gripsholmsfåtöljer, gustavianska stockholmsarbeten

Byrå, rokoko, av Johan Noræus

Byrå, rokoko, av Johan Noræus

A Greenish Jade Figure of a Bear

Ljusstakar 4 st., Pehr Zethelius 1799

Salsstolar, sengustavianska

Salsstolar, sengustavianska

Speglar, gustavianska, av Johan Åkerblad