Arkiv

Klassiska - Page 9

Speglar, gustavianska, tillskrivna Masreliez

Ljuskrona, sengustaviansk, tillskriven C.H. Brolin

Spansk skola, Porträtt av Infanta

Andrea Landini, Allegori över våren

Bakhtiari, semiantik 1910-30-tal

Ljusstakar 1 par silver Sickman Stockholm 1759

Ljuskrona, stockholmsarbete i rokoko

Ljuskrona, sengustavianskt stockholmsarbete

Parkurnor, 1800-talets tredje kvartal

Konsolbord, sengustavianskt, tillskrivet Masreliez

Konsolbord & spegel, sengustavianska, Jonas Frisk

Tabriz, semiantik, signerad

Tabriz, semiantik, signerad