Arkiv

Klassiska

Figuriner, 1 par, Ryssland 1855-1881

Figuriner, 19 st.,

Figuriner, 19 st., "Affenkapelle", Meissen

Fontän 1800-tal tillskriven Bolinders verkstad

Parkurnor England 1800-talets tredje kvartal

Modell av Piperska palatset

Modell av Piperska palatset

Matservis, 1799 års modell, Rörstrand

Servisdelar ,

Servisdelar , "Flora Danica", 21 delar

Johan Tobias Sergel ur Trajanusfrisen

Krubbor från Karl XI:s hovstall karolinsk barock

Kaffeservis,

Kaffeservis, "Flora Danica", 32 delar

Trädgårdsskulptur omkring 1900-talets början

Trädgårdsurna från Bolinders verkstad