Cartier Santos Carree armbandsur

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

CARTIER, armbandsur, 18 k guld / stål, Santos Carree, 1980/90-tal, automatiskt urverk, vit urtavla, romerska siffror, datum, blånerade visare, glasring i 18 k guld, krona med slipad spinell, diameter 29 mm, missfärgad urtavla i marginalen, bruksslitage
PROVENIENS : Skådespelerskan Anita Ekberg bl. a. känd från Federico Fellinis dramakomedi "La Dolce Vita" med den ikoniska scenen i Fontana di Trevi

1315

2016-06-07