Appliquer empire Frankrike

Appliquer empire Frankrike
Appliquer empire Frankrike
Appliquer empire Frankrike
Appliquer empire Frankrike
Appliquer empire Frankrike
Appliquer empire Frankrike
Appliquer empire Frankrike
Appliquer empire Frankrike
Appliquer empire Frankrike
Appliquer empire Frankrike

Klubbat för:

21000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

APPLIQUER, ett par, empire, sannolikt parisarbeten, för vardera tre ljus, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, väggfäste i form av lejonmaskaron, ljusring med dekor av lagerstav och fleuronger, fasetterade ljuspipor, lösa manschetter med roulettearbeten, höjd 15, 24,5 x 20,5 cm, smärre slitage, spår av el, obetydliga lagningar

1009

2016-06-07