6. PÄRLCOLLIER, 33 vita south seapärlor, överton i grått samt rosa, god- mycket god lyster, god orient, ca 12,08- 12,97 mm, bajonettlås i 18 k vitguld, 54 briljantslipade diamanter, totalt ca 0,81 ct, Signerad S.
| Avslutad | 23 May 2025 |
| Auktionsnummer | 6 |
| Objektsnummer | 3853954 |
| Klubbat belopp | 30 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, naturliga tillväxtmärken
För konditionsrapport kontakta:
Sandra Johansson
Specialist Smycken – Gemmolog FGA.
sandra.johansson@auktionsverket.com.