72. VÄVD TAPET, Flandern, Bryssel, omkring 1700, landskap med jaktgudinnan Diana och hennes följe.
| Avslutad | 22 May 2025 |
| Auktionsnummer | 72 |
| Objektsnummer | 4214694 |
| Klubbat belopp | 135 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Restaurerad, lagningar, partier med ilagningar, bristningar, smärre skador, uppfodrad, senare bård nedtill, på baksidan öglor för upphängning.
Vid frågor vänligen kontakta: ulrica.tillander@auktionsverket.com.