6. ROYAL COPENHAGEN. "Flora Danica", tallrikar, sex stycken, Danmark, målad dekor av botanik, konturerad genombruten bräm med detaljer i guld.ld.
| Avslutad | 20 Mar 2025 |
| Auktionsnummer | 6 |
| Objektsnummer | 4121413 |
| Klubbat belopp | 29 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre bruksslitage, en tallrik med kantlagningar.
För frågor och konditionsrapport vänligen kontakta christofer.wikner@auktionsverket.se eller ulrika.ruding@auktionsverket.se.