12. MATSALSSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten i transition, 1700-talets tredje kvartal, träskuren dekor, framtagen fragmentarisk originalfärg i pärlgrått.
| Avslutad | 17 Oct 2024 |
| Auktionsnummer | 12 |
| Objektsnummer | 3745046 |
| Klubbat belopp | 14 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvisa lagningar och bättringar, kompletterade fotavslut.