654. JOSEF FRANK. "Nationalmuseiskåpet", Firma Svenskt Tenn, modellnummer 881, formgivet 1938, fanerat i amboinarot, underrede i valnöt, fronten med 19 lådor.
| Avslutad | 20 Nov 2024 |
| Auktionsnummer | 654 |
| Objektsnummer | 3856446 |
| Klubbat belopp | 175 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, mindre skada