6. FLINTLÅSPISTOL, faktoriarbete, sannolikt Husqvarna, sent 1700-tal/tidigt 1800-tal.
| Avslutad | 25 Jan 2024 |
| Auktionsnummer | 6 |
| Objektsnummer | 3232402 |
| Klubbat belopp | 4 500 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, stock med skada.