4. ERIK ÖHRMARK (mästare i Stockholm 1777-1813), bankettsoffa, sengustavianskt stockholmsarbete, dubbelsignerad EÖM, träskuren dekor.
| Avslutad | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 4 |
| Objektsnummer | 3167892 |
| Klubbat belopp | 26 400 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, senare ryggstag.