14. LJUSKRONA, sengustavianskt stockholmsarbete, för fyra ljus, delvis förgylld stomme i mässing.
| Avslutad | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 14 |
| Objektsnummer | 3117000 |
| Klubbat belopp | 22 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, nagg, ställvisa kompletteringar.