459. BROSCHNÅL, guld/silver, 1800-talets slut, 6 gammalslipade diamanter á ca 0,95 ct/st, totalt ca 5,50-5,75 ct, kvalitet TCr-CR(I-J)/SI.
| Avslutad | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 459 |
| Objektsnummer | 2983623 |
| Klubbat belopp | 80 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Lätt bruksslitage.