278. POUL KJAERHOLM. "PK III", skärm, E Kold Christensen, Danmark tidigt 1960-tal, formgiven 1956, 12 sektioner, furu (oregon pine).
| Avslutad | 13 Nov 2023 |
| Auktionsnummer | 278 |
| Objektsnummer | 3102769 |
| Klubbat belopp | 70 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, mindre repor. För konditionsrapport vänligen kontakta ulrika.ruding@auktionsverket.se.