266. POUL HENNINGSEN. Bordslampa, PH 4/3, för Louis Poulsen 1920-tal, bronspatinerad mässing, skärmar i grönlackerad koppar.
| Avslutad | 13 Nov 2023 |
| Auktionsnummer | 266 |
| Objektsnummer | 3094617 |
| Klubbat belopp | 145 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, repor, färgbortfall. Senare sladd och invändiga strömbrytardelar, delar av metallkonstruktion utbytta. För frågor och konditionsrapport vänligen kontakta christofer.wikner@auktionsverket.se eller ulrika.ruding@auktionsverket.se.