197. AXEL EINAR HJORTH. "Lovö" stolar fyra stycken, Nordiska Kompaniet, 1930-tal, syrabetsad och oljad furu, dekor av järnbeslag.
| Avslutad | 13 Nov 2023 |
| Auktionsnummer | 197 |
| Objektsnummer | 3007912 |
| Klubbat belopp | 150 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, mindre sprickor, en stol med förstärkning. För konditionsrapport vänligen kontakta ulrika.ruding@auktionsverket.se.