2. SPELBORD, ett par, Georg III, England 1800-talets första kvartal, skivor av massiv mahogny, fanerade med jakaranda.
| Avslutad | 14 Sep 2023 |
| Auktionsnummer | 2 |
| Objektsnummer | 2910378 |
| Klubbat belopp | 18 001 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre fanérskador och lagningar.