36. GUILLAUME GROHÉ (möbelfabrikör i Paris 1808-1885), bureau plat, Napoleon III, parisarbete 1800-talets andra hälft, stämplat fyra gånger GROHÉ A PARIS, fristående, fanerat med acajou på ekstomme.
| Avslutad | 14 Sep 2023 |
| Auktionsnummer | 36 |
| Objektsnummer | 2847403 |
| Klubbat belopp | 46 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvisa fanérkompletteringar, mindre skador, skinn med slitage och hål/märken
Nycklar saknas.