61. STOLAR, sex stycken, stockholmsarbeten i transition, 1700-talets andra hälft, Erik Holms art, träskuren dekor.
| Avslutad | 30 Mar 2023 |
| Auktionsnummer | 61 |
| Objektsnummer | 2692761 |
| Klubbat belopp | 26 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre lagningar och förstärkningar, ställvisa fläckar.