54. HELMER OSSLUND. "Faxälven", olja på pannå, 32,5 x 42 cm.
| Avslutad | 30 Mar 2023 |
| Auktionsnummer | 54 |
| Objektsnummer | 2688792 |
| Klubbat belopp | 65 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ytsmuts, krackelyr, färgbortfall.