588. ORIENTMATTOR, Kerman laver, parmattor, antika, figurala, 227x147 cm resp. 226 x 147 cm.
| Avslutad | 15 Jun 2023 |
| Auktionsnummer | 588 |
| Objektsnummer | 2844385 |
| Klubbat belopp | 65 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvis slitage, skador, skadade fransar, äldre lagningar, fläckar, smutsiga.