23. GUSTAV VASA 1523-1923, gipsrelief efter Willem Boy tillverkad i samband med 400 års jubileet av Gustav Vasas kröning som kung av Sverige.
| Avslutad | 23 Feb 2023 |
| Auktionsnummer | 23 |
| Objektsnummer | 2657303 |
| Klubbat belopp | 10 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, kantnagg.