234. DRYCKESKANNA med mynt, silver, ostämplad, Nordeuropa, daterad i gravyren 1737.
| Avslutad | 23 Feb 2023 |
| Auktionsnummer | 234 |
| Objektsnummer | 2583761 |
| Klubbat belopp | 46 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage.