377. FAT, porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), spegeln med dekor av musicerande sällskap under tall i underglasyrblått, brättet med grillage och infällda kartuscher med figurscener.
| Avslutad | 26 Jan 2023 |
| Auktionsnummer | 377 |
| Objektsnummer | 2591034 |
| Klubbat belopp | 42 000 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Obetydlig nagg, smärre slitage.