18. SKED MED KULKNOPP, silver, icke identifierat bomärke, möjligen Norge 1600-tal.
| Avslutad | 20 Oct 2022 |
| Auktionsnummer | 18 |
| Objektsnummer | 2470351 |
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Klubbas | Avslutad |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Förstärkt / omarbetad vid kulknoppen, lätt bruksslitage.